CIA, UFO’larla İlgili Yıllardır Gizlenen Belgeleri Açıkladı!

Yıllardır ağzındaki baklayı çıkarmayan CIA, sonundaUFO’larla ilgili belgeleri paylaştı. Bu belgelerden 10 tanesini dünyaca ünlü X-Files dizisine gönderme yaparak açıklayan CIA, bu vesileyle dizinin iki kahramanı Fox Mulder ve Dana Scully isimli iki FBI ajanını da andı.

CIA’in elinde binlerce belge olmasına rağmen içlerinden özellikle 10 tanesi gün yüzüne çıkartıldı ve bunlardan 5 tanesi için ‘Ajan Fox Mulder’ın bu belgeleri, diğerlerini uzaylıların gerçekten var olduğuna ikna etmek için büyük bir zevkle kullanacağını düşünüyoruz’ dedi. Diğer 5 belge içinse ‘Ajan Dana Scully tarafından UFO görüntülerinin bilimsel bir açıklaması olduğunu kanıtlamak için kullanabilecek’ açıklaması yapıldı. (diziyle uyarlayarak ortamı biraz yumuşatmaya çalışmışlar sanırım)

Ekran-Resmi-2016-01-28-13_19_56

Bu açıklamaların ardından CIA, Ajan Mulder’in dosyalarını sırasıyla “Doğu Almanya’da, 1952 yılında, 15 metre çapında bir UFO görüldüğüne dair belge”, “11 Ağustos’ta CIA’de ‘uçan daireler’ üzerine yapılan bir toplantı tutanağı”, “1952’de Kuzey Afrika ve İspanya’da ‘uçan dairelerin’ rapor edilmesine dair bir belge”, “1 Ağustos 1952’de hazırlanmış ‘uçan daireler’ raporu” ve Kongo Uranyum madenlerinde ‘uçan daireler’ görüldüğüne dair rapor” şeklinde açıkladı.

Ajan Scully için paylaşılan belgeler ise şu şekilde: “14-17 Ocak 1953 tarihli Tanımlanamayan Uçan Cisimler Üzerine Bilimsel Danışma Paneli”, “15 Msrt 1949 tarihli Uçan Daireler üzerine Resmi Duyuru”, “2 Ekim 1952 tarihli CIA Başkanı’na sunulan Uçan Daire Raporu”, “21 Ocak 1953 tarihli UFO’lar üzerine gerçekleştirilen OSI Danışma Grubu Toplantısı” ve “3 Aralık 1952 tarihli Uçan Daire Kayıtları Raporu.”

EE

CIA öncelik vererek dosyadaki iki fotoğrafı da paylaştı. Fotoğraflarda uçan dairelerin uçtuğu ve CIA ekiplerinin yaptığı incelemeler görülüyor.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.