2016 YGS sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

Üniversite hayali kuran milyonlarca öğrenci için YGS sınavı yarın yapılacak. Peki YGS ne zaman açıklanacak? YGS sınav giriş belgemi nasıl alırım? Tüm soruların cevabı haberimizde…

Yükseköğretim Geçiş Sınavı’na girecek milyonlarca öğrenci “YGS sonuçları ne zaman açıklanacak?” diye araştırmaya başladılar. Peki 2016 YGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? YGS sınav giriş belgesi nasıl alırım? Merak edilen tüm soruların cevabını haberimizden öğrenebilir, YGS sınav sonuçları hakkında bilgi alabilirsiniz…

2016 YGS NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Üniversite hayali kuran milyonlarca öğrenci 13 Mart Pazar günü (YGS)Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’na girecekler. YGS sınav sonuçlarının 25 Mart 2016 tarihinde açıklanması bekleniyor.

Adaylar YGS sınav sonuçlarını;  T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile (https://sonuc.osym.gov.tr) adresinden öğrenebilirler. Ayrıca adaylar; 2016 YGS Sonuçları Sayısal Bilgilerine ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr/) internet adresinden erişebileceklerdir.

YGS SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM’nin resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre; 3 Mart 2016 tarihinde yapılacak olan 2016-YGS sınavında sorulan soruların tamamının sınav tamamlandıktan sonra ÖSYM’nin internet sitesinden “Temel Soru Kitapçığı” adı altında ÖSYM’nin internet sitesinden tüm kamuoyunun bilgisine sunulmasına karar verilmiştir.

YGS SINAV GİRİŞ BELGESİNİ NASIL ALIRIM?

2 milyonun üzerinde öğrencinin gireceği üniversiteye ilk adım YGS sınavı için adaylar, YGS sınav giriş belgesini ÖSYM Aday İşlemleri(AİS) sitesinden çıktı olarak alabilecekler. YGS sınav giriş belgesini alabilmek için aşağıda bulunan linke tıklayıp T.C Kimlik Numarası ve şifresinizi girerek, açılan sayfada ” Görüntüle/Yazdır” butonuna tıklayıp alabilirsiniz.

İETT’DEN YGS İÇİN ÜCRETSİZ ULAŞIM

İstanbul’da 13 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girecek öğrencilerle görevli öğretmenler toplu ulaşım araçlarından saat 11.00’e kadar ücretsiz yararlanabilecek.

İETT’den yapılan açıklamaya göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı karar üzerine, 13 Mart Pazar günü yapılacak YGS için bir dizi düzenleme yapıldı.

Buna göre, sınava girecek öğrenciler ile görevli öğretmenler, toplu taşıma araçlarını saat 11.00’e kadar ücretsiz kullanabilecek. Öğrencilerin sınava giriş belgelerini, öğretmenlerin ise sınavda görev aldıklarını gösteren kağıtları ibraz etmeleri yeterli olacak.

İETT otobüsleri, metrobüs araçları, tünel, nostaljik tramvay, Şehir Hatları vapurları, tramvay, hafif tramvay, metro ve füniküler araçları sınav saatine kadar öğrenci ve görevli öğretmenlere ücretsiz hizmet verecek.

Sınava girecek öğrencilere ve öğretmenlere kolaylık sağlamak amacıyla 83 hatta 88 ilave araç ile sefer sayısı 536’ya çıkarıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.