SUP: DEVLERİN ARASINDA & MSI 2016 MAÇ PROGRAMI


Dünya Şampiyonası’ndan sonra Riot Games’in düzenlediği en büyük uluslararası turnuva olan Sezon Ortası Özel Turnuvası (MSI) birkaç gün sonra başlıyor. En büyük beş bölgenin yanı sıra IWCI 2016 Şampiyonu’nun mücadele edeceği MSI 2016, hem uluslararası rekabeti evlerimize getirecek hem de katılan tüm liglerin Dünya Şampiyonası’ndaki konumu hakkında da belirleyici bir rol oynayacak.

Kendi liginin şampiyonu olup turnuvaya katılan takımlar CLG, G2, SKT, RNG ve FW. Bu takımların dışında IWCI 2016 şampiyonu olan temsilcimiz SuperMassive de turnuvada boy gösterecek.


BAŞARININ ANAHTARI

Takım kimliği tam olarak yerine oturduktan sonra SuperMassive’in oyun tarzı her zaman makro oyuna yönelik oldu. Sakin kalarak oyun planına göre hareket etmeyi öğrenen takım, IWCI 2016’daki başarısını buna borçlu.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere, takım tiebreaker karşılaşmalarından itibaren istikrarlı bir oyun planı ile karşılaşmalara çıkıyor. Bu noktada koç Hatchy’nin yarattığı etkinin büyüklüğü tartışılamaz. Mevsim başında oyunun ilk dakikalarında rakibinin makro hamlelerine cevap veremeyen SuperMassive, oyununu geliştirdikçe daha baskılı, daha kontrollü ve plana sadık oynamayı öğrendi.

Değişen metaya rahatlıkla ayak uyduran SuperMassive’de özellikle de oyunun ilk dakikalarında fark yaratan iki oyuncu bulunuyor: Stomaged ve Dumbledoge. Oldukça iyi bir sinerji geliştiren bu ikili, SuperMassive’in oyun başında ihtiyacı olan agresifliği çok iyi bir şekilde sağlamayı başardı. Bu oyuncuların koridorlarda yarattığı baskı genelde skor ya da bir harita görevi ile sonuçlanırken, arka planda Achuu’ya güvenli bir minyon biçme ortamı da yaratıyor.

SuperMassive’in belki de en iyi olduğu alan, hangi silahını ne zaman kullanacağını bilmesi. Takımın oyun planına baktığımızda oyun yapma görevi Stomaged ve Dumbledoge’da iken, Achuu’nun uzun bir süre pasif kaldığını görüyoruz. Bakıldığında Achuu’ya büyük bir kaynak ayıran SuperMassive, oyunun ilerleyen dakikalarında bu yatırımının karşılığını çoğu zaman alıyor.

Bu noktada Naru’nun özel bir oyuncu olduğunu belirtmemiz gerekir. Koridor safhasını domine etmeyi seven oyuncu, geriye düşse bile “taşıyıcı” görevini sonuna kadar üstleniyor. Naru için onu koridorda kaç defa öldürdüğünüz ya da ne kadar geriye attığınız önemli değil. Oyuncu, harika pozisyon alma bilgisi ile takım savaşlarında ya da ufak çatışmalarda skor almayı başarıyor ve içinde bulunduğu dezavantajlı konumu lehine çevirmeyi başarıyor.

Bir şey kesin, o da SuperMassive’in başarısının sırrı ne olursa olsun oyun planına sadık olması. Takım geriye düşse bile doğru çatışmaları/takım savaşlarını seçerek bu avantajı kartopuna çevirebiliyor. Oyunda önde olduklarını hissettikleri andan itibaren ise takımın tek bir amacı var: Haritayı ele geçirmek ve rakibin hareketlerini kontrol etmek.


MSI MAÇ PROGRAMI

msi-1-günmsi-2-gün msi-3-gün msi-4-gün msi-5-gün


Yarı finallerin oynanacağı ilk gün 13 Mayıs Cuma olacak. 15 Mayıs’ta da MSI 2016’nın Şampiyonunu belirleyecek FİNAL mücadelesi olacak !

Kimler Neler Demiş?

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir