PayPal Türkiye’ye Dönüş Yapacak

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’deki prosedürleri uymadığı gerekçesiyle ülkedeki faaliyetleri durdurulan PayPal’ın tekrar Türkiye’ye geri döneceği belirtildi.

Mayıs ayında yaşanan son gelişmeler ile birlikte Türkiye’deki faaliyetlerine son vermek durumunda kalan Paypal’ın Türkiye piyasasına giriş yapabilmek adına hazırlıklarını sürdürdüğü öğrenildi. Yapılacak yeni düzenlemeler ile birlikte Türkiye’deki mevzuatlara uyacak olan PayPal böylelikle yeniden piyasada yer alabilecek duruma gelecek.

Özellikle Türkiye’de faaliyet gösteren firmaların sunucularının da Türkiye’de barındırması istenirken PayPal bu konuda gerekli yükümlülüklerini yerine getirmediğindan dolayı ülkedeki faaliyetleri durdurulmuştu. Alınan bu kararteknoloji dünyasında kısa süreli bir şok yaşatsa da yapılan açıklamalar sonrasında durum anlaşılmış ve böylece Türkiye’deki kurumların herhangi bir suçunun olmadığı öğrenilmişti.

Paypal Sunucuları Taşıyacak

PayPal tarafından yapılan açıklamalarda mevcut şartlarda Türkiye’de faaliyet gösterebilmelerinin mümkün olmadığı belirtilirken yapılan son açıklamada daha ılımlı bir yaklaşım sergiledi. Paypal tarafından basılan yapılan kamuoyu açıklamasında Türkiye’de faaliyetlere sürmesi için gerekli düzenlemelerin yapılacağı ifade edildi.

Yapılan bu açıklamaları ile birlikte önümüzdeki günlerde PayPal resmen piyasaya yeniden giriş yapabilecek. Piyasadan çıktıktan sonra ciddi bir eksiklik yaratan ve bu nedenle kullanıcılar tarafından da eleştirilen Paypal’ın tekrar piyasaya girecek olması internet sektörü için ciddi bir kolaylık sağlayacak.

Kimler Neler Demiş?

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir