8 Kasım 2017

8. Sezon League Of Legends Rün Dizilimi, Sezon Öncesi Dönem Yeni Rünler!

ile Volkan Kalay

Arkadaşlar yeniden herkese Merhabalar! Uzun bir aradan sonra tekrar bir League of Legends yazımla karşınızdayım.

Bildiğiniz üzere 6. Sezon ve 7. Sezonlarda da olduğu gibi bu sezonda da sizleri yalnız bırakmayacağım ve 8. SEZON RÜN DİZİLİMİ konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

Konumuza geçmeden önce kısa bir hatırlatma yapayım. Herhangi bir konuda sorunuz, takıldığını veya anlamadığınız bir yer olursa aşağıda bulunan yorum kısmına yazmanız yeterli olacaktır. 🙂


İlk olarak nedir bu sistem, eski rünlere harcadığımız binlerce ip çöp mü oldu, nereye gitti bunlardan bahsedelim.

  • IP sistemi tamamen kalktı ve yerine yeni satın alma bedeli  olarak Mavi Öz getirildi. Aslında bu mavi öz’ler daha öncesinde de bulunuyordu fakat sadece Ganimet bölümünde kullanabiliyorduk. Şimdiyse tüm şampiyon satın alma işlemlerini mavi öz ile yapacağız.
  • Rünler tamamen ücretsiz ve kabiliyetler gibi kendi ağaçları ve alt kategorileri var.
  • IP ile alınmış her rün sayfası için 1500 Mavi Öz verilecek. (Tabi ki 1 yeni rünlerle 1 oyun kazanmanız halinde bu hesabınıza geçmiş olacak.)
  • Seviye sınırı kalktı ve sürekli deneyim kazanmaya devam edebileceksiniz.

Neyse bu kısımları zaten oyuna girdiğinizde görebileceksiniz.


Gel gelelim yeni rünleri dizeceğimiz kısma; Rünler iki farklı yapıdan oluşuyor, birincisi Ana rün ve ikincisi yan rün olarak.

İlk olarak ana rünümüzü seçeceğimiz ilk ekran karşımıza geliyor.

Bunlar;

  1. İsabet: Güçlendirilmiş Saldırılar ve Sürekli Hasar. ( Nişancı tipi karakterlerde kullanacağımız ana yol.)

  2. Hâkimiyet: Anlık hasar ve hedefe ulaşma. ( Genellikle 7. Sezon kabiliyetlerinde 11, 14 ve 15 numaralı kabiliyet dizilimine sahip şampiyonlar için kullanacağımız ana yol.)

  3. Büyücülük: Güçlendirilmiş Yetenekler ve kaynak yönetimi. ( Mana’ya dayalı yetenek gücü şampiyonları için  kullanacağımız ana yol.)

  4. Azim: Dayanıklılık ve kitle kontrolü. ( Genellikle Tank şampiyonlar için Üst koridor veya Destek rolü üzerine  kullanacağımız ana yol.)

  5. İlham: Yaratıcı araçlar ve kural esnetme. ( Genellikle Yetenek gücüne dayalı destek rolü için  kullanacağımız ana yol. )

 


Bu kısmı sadece teorik bilgiler içeren kısımdı. Buradan sonra şampiyon şampiyon incelemeye devam edeceğiz fakat ilk bu yazımda ilk izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istedim. Birkaç gün içerisinde bölüm bölüm olarak tüm şampiyonlara özel rün dizilimlerini göstermeye çalışacağım fakat bu biraz zaman alabilir. Bunun nedeni ise hem kullandığınız hem de karşınıza gelen şampiyonlara özel olarak değişken bir rün sistemi olması. Tüm incelemelerin ardından en doğru bir şekilde sizlere iletmeye çalışacağım.

Merak etmeyin çok kısa zamanda burada olacağım takipte kalın, e-posta bildirimlerinizi açmayı unutmayın. 🙂

8. Sezon RÜN Dizilimi için TIKLAYIN!


[poll id=”2″]