21 Mayıs 2021

İşinize Yarayacak En İyi 8 League of Legends (LoL) Sayfası

ile Volkan Kalay

Merhabalar,
Yine uzun bir aradan sonra kısa bir LoL yazımla sizlerle beraberim. Bu yazımda, benim de kullandığım, en iyi ve kullanışlı sekiz League of Legends web sayfası hakkında bilgi vereceğim.

Bu web sayfaları hem işinizi kolaylaştıracak, hem de sizlere bir üst lige çıkmanızda yardımcı olacaktır. Bu sitelerden bazıları, sizin verileriniz ile birlikte rakip ve takımınızdaki oyuncuları bilgilerini görmenize; bazıları da eşya, dizilim gibi oyun içi en güncel bilgileri göstermektedir.

Sözü fazla uzatmadan sitelerden bahsetmeye başlayalım.

1- Champion.GG

Champion GG sitesi, LoL için hazırlanmış -belki de en eski- sitelerden birisidir.

Bu sitede genel olarak şampiyonların hangi koridorda oynandığı; şampiyonun kazanma (win), oynanma (play), yasaklanma (ban), seçilme (pick) gibi oranların (rate) görüntülenebildiği bir sitedir.

Champion GG üzerinde en çok tercih edilen veya en çok kazandıran Rün ve Eşya dizilimlerini görmek de mümkün.

Bir diğer yandan da şampiyonun karşı seçimleri (counter) ve birlikte iyi gittiği şampiyonlar (Synergize) yer almaktadır.

Sözü fazla uzatmadan sitenin adresini aşağıya bırakıyorum.

Şuraya git: Champion.gg

2- Probuilds

Probuilds, Champion GG’nin bünyesinde bulunan başka bir sitedir.

Bu sitenin en büyük özelliği profesyonel oyuncuların oynadıkları maçların istatistiklerini görebilmenizdir. Bu sayede hangi profesyonel oyuncunun, hangi rünü kullandığı, hangi eşya dizilimine gittiği gibi birçok istatistik ve detayı görmemizi sağlar.

Kısaca özetlemek gerekirse profesyonel oyuncuların yaptıklarını görebilmenizi sağlar.

Şuraya Git: Probuilds.net

3- OP.GG

OP.GG League of Legends’in yanı sıra PUBG, Overwatch, Fortnite ve RainbowSix Siege gibi oyunlarda oyuncu profilinizei görmenize yaramaktadır.

Bu detayları kısaca anlatmak gerekirse; Lig bilgileri, şampiyon bilgileri ve canlı maç bilgileri olarak gösterebiliriz.

Şuraya Git: https://tr.op.gg/

4- League Of Graphs

League Of Graphs ile League of Legends, Teamfight Tactics, League Of Runeterra oyunlarının tümünde işinize yarayacak bilgilere ulaşmanız mümkün olacaktır.

Yamanın popüler şampiyonlarından tutun da en yüksek kazanma oranına sahip şampiyonlar, en çok yasaklananlar, en iyi oyuncular, şampiyon detayları, dereceler, grafikler, canlı oyun bilgileri… Yani kısacası ne ararsanız bulunuyor. (Aramızda kalsın benim favorimdir. 🙂 )

5- Porofessor.GG

Porofessor’ü ayrı olarak ele alıp almama konusunda biraz kararsız kaldım çünkü Porofessor de League Of Graphs ile aynı çatı altında çalışan bir sistem.

Site genel olarak, canlı oynanan maç esnasında oyundaki oyuncuların genel istatistiklerini görmenize olanak sağlıyor. (Dikkat! Oyun yüklenirken görülen, takım arkadaşlarının altındaki kırmızı uyarılar stres yaratabilir… 🙂 )

6- LoLNames.GG

LoLNames isminden de çağrışım yapacağı üzere sihirdar adı kontrol aracı hizmeti veren küçük ve basit bir site. Oyun içerisindeki hali hazırda alınmış olan sihirdar isimleri bile belirli bir süre sonra kullanılabilir hale geliyor. Tabii ki bu süre 30 ay gibi uzun bir süre. Evet, hesabınıza 30 ay boyunca giriş yapıp oynamaz iseniz sihirdar adınız alınabiliyor. Bu site de bu sihirdar isimlerinin boşta olup olmadığını ve ne zaman bir nevi boşa düşeceğini gösteriyor. ( Yeni sihirdar adı düşünürken faydalı oluyor. )

7- BLITZ.GG

Blitz tam anlamıyla tüm kontrolü elinizin altına alabileceğiniz bir araç. Sunmuş oldukları uygulama sayesinde canlı istatistikler, otomatik rün dizilimi, oyun içi farklı arayüzleri ile birçok özelliğe sahip olmasını sağlıyor. Üçüncü parti uygulama olarak da herhangi bir risk taşımadıklarını belirtiyorlar.

Kullanışlı ve güzel bir uygulama. Yüklenmesini faydalı buluyorum.

8- TFTACTICS.GG

Son olarak da Team Fight Tactics (TFT) modu için öneride bulunacağım. Hem TFT’ye yeni başlayanlar hem de en çok kullanılan ve kazanan takım kompozisyonları hakkında bilgi almak isteyecek oyuncular için bir sitedir kendileri. Genel olarak neler yapmanız ve oyun içerisinde nasıl ilerlemeniz gerektiği hakkında bilgiler yer alıyor. Tabii şunu da unutmamak gerekir ki evdeki hesap her zaman çarşıya uymaz. 🙂


Bu yazımın da sonuna yaklaşırken, umarım bu listedeki sayfalar ve araçlar sizlere yardımcı olur; bool bol lig yükselmenizi sağlar. 🙂

Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür eder herkese iyi oyunlar dilerim. 🙂