2 Haziran 2016

SIFIR BİR İnternetin Mafya Dizisi !

ile Volkan Kalay

Adını daha önce sosyal medya reklamlarında gördüğüm fakat “kesin kötüdür, ne gerek var zaman harcamaya” diyerek ön yargılı davranıp izlemediğim dizi olan Sıfır Bir…


Belirttiğim bakış açısıyla dün boş bir vaktimde yeni yayınlanan 1. bölümünü açtım. Tabi bekliyorum ne zaman sıkılıp kapatacağım diyerek. Dizinin ilk bölümü olmasıyla ilk 1-2 dakika tanıtım tarzı geçti, olaylar vs. izleyiciyi oyuncularla tanıştırıyordu. Tabi böyle bir durum her dizide olur…

Screenshot_1


Dizi Adana’nın sert mahallelerinden biri olan Hürriyet Mahallesinde büyümüş olan gençlerin bir nevi hayat hikayesini anlatıyor. Hayatlarını zorluklarla geçiren gençler yollarına devam edebilmek için illegal yollardan paralar elde ediyorlar. Ancak bu paraları tamamen kendi zevkleri için harcamıyorlar ve doğup büyüdükleri mahallede ne kadar yardıma muhtaç biri varsa yardım ediyorlar. (Sanki biraz Yerli Robin Hood 🙂 )


Screenshot_2


Tabi yerli bir mafya dizisi demişken dram olmazsa olmaz bir parçadır sanırım. Haliyle dizinin bazı yerlerinde insanı gerçekten hüzne boğabilen sahneleri de bulunmakta.


Sıfır Bir - Adana


Tabi mafya dizisi olunca intikam ateşi de eksik olmaz!


Madem ki böyle bu düzen.Gücü olanlar kuruyorsa güçsüzlerin üzerinde düzeni, ağlıyorsa bir ana doyamadan evladına, çoktan geçmiştir zalimin elinden gücü almanın vakti. Ya akar kanımız kaldırım taşlarına ya da teneşir paklar artık sizi!..


Screenshot_4


Son olarak eklemek istediğim bazı notlar var.

Dizi gerçekten sürükleyici ve hiç sıkmıyor. Ayrıca oyunculuklar da gerçekten güzel ve insanı dizinin içine çekiyor.

Dizinin Eksileri: 

-Dizi yaklaşık 15 dk sürüyor, bu süre 20 dakikaya çıkarılabilirse tadından yenmez.


He bu arada diziyi de yazıya eklememek olmaz 🙂 İyi seyirler…


MERAK EDENLER İÇİN SON BİR NOT

DİZİNİN 2. BÖLÜMÜ 15 HAZİRAN’DA BİZLERLE!